Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Szablon:Doc

Z 7 Days to Die Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Template-info.png Documentation

By użyć tego szablonu, stwórz podstronę doc do szablonu, a następnie wstaw {{doc/start}} na początku dokumentacji i {{doc/end}} na jej końcu.

Na stronie szablonu wstaw <noinclude>{{doc}}</noinclude> w nowej linii na końcu szablonu. Podstrony /doc zostaną automatycznie dodane do Kategoria:Szablony dokumentacji.

Dodatkowe parametry[edytuj kod]

clear[edytuj kod]

Jeśli szablon ma ustawioną funkcję float (zawartość opływa szablon), wstawienie parametru {{doc/start|clear}} zamiast {{doc/start}} wymusi wyświetlenie dokumentacji pod nim.
Przydaje się także do szablonów nie korzystających z <includeonly>, wstawiając przestrzeń między dokumentacją a szablonem.

nodoc=1[edytuj kod]

Szablon bez dokumentacji może być opisany parametrem {{doc/start|nodoc=1}} (ew. razem z parametrem clear, {{doc/start|clear|nodoc=1}}) zamiast {{doc/start}}.
Tło dokumentacji będzie się wyświetlać w kolorze czerwonym, by zaznaczyć jej brak. Strona zostanie automatycznie umieszczona w Kategoria:Szablony bez dokumentacji.

baddoc=1[edytuj kod]

Podobnie jak nodoc, ten parametr służy do opisywania stron które zawierają dokumentację, lecz jest ona wadliwa (np. pozbawiona przykładów, jest nieczytelna lub niezrozumiała, itd.).
Tło będzie się wyświetlać w kolorze żółtym, by zaznaczyć, iż jest ona niekompletna. Strona zostanie automatycznie umieszczona w Kategoria:Szablony z niewłaściwą dokumentacją

Parametr baddoc jest ignorowany, jeśli występuje razem z parametrem nodoc.