Mechanika Gry

Z 7 Days to Die Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mechanika Gry jest prosta. W Dzień możesz wychodzić na zewnątrz aby zbierać przedmioty oraz odkrywać nowe tereny, lub migrować do innego miasta/wsi. Jednak że w nocy powinieneś zostać w bezpiecznym schronieniu inaczej możesz zostać rozszarpany przez potwory.

Schronienie[edytuj | edytuj kod]

Schronienie jest niezbędne w grze jednak może zostać łatwo zniszczone przez potwory. Możesz dodać dodatkowe osłony dla budynków np. pułapki. Dla przykładu jeśli postawisz dookoła swojego domu Drewniane Kolce potwory które nie są zbyt mądre będą wbiegały prosto na nie zabijając się, oraz niszcząc drewniane kolce (dobrze jest umieścić wiele "warstw" kolców dookoła schronienia.

Gdy budujesz dom upewnij się że dach ma odpowiednie wsporniki, jeśli nie dach może nie wytrzymać i zawalić się na ciebie... co najprawdopodobniej spowoduje twoją śmierć. Jest to dość spory problem kiedy w nocy potwory atakują twoje schronienie (potwory atakują nawet bardziej zaciekle gdy wiedzą gdzie jesteś, więc jeśli wracasz w nocy do domku powinieneś zgubić potwory po drodze. Jeżeli grupa potworów zniszczy podstawę twojego domu, twój dom się zawali co najprawdopodobniej spowoduje twoją śmierć

Zobacz także[edytuj | edytuj kod]

Statystyki gracza[edytuj | edytuj kod]

Są 4 główne statystyki w grze:

Promotional Content